UO & Drd Online

Informace

Odkazy

Manawydan - Ultima Online - československý shard

SunLight CMS - open source redakční systém zdarma RadstaR - Ultima Online Builder

SphereCommunity ServUO - Ultima Online Emulation

Discord

Návod na stavbu židlí

Kategorie: Sphere
Návod na stavbu židlí

Toto je instrukce, jak stavět na CentrEdu+ nebo i jinak židličky. Jednak lze používat stávající originál židle a pak i nové. Jde o to, že celá léta byl problém přidat nové vlastní grafiky židlí a jiných sedacích itemů. Přišel jsem na způsob, jak obelstít clienta a nové sedací itemy stavět. V zásadě je to jednoduché. .....

Vyčlenil jsem sedm originálních ID pozic židlí, které použiji jako transparentní dlaždici. To znamená, hráč tuto dlaždici neuvidí. Když budu stavět nějaký item, u kterého chci, aby postava seděla, na stejné místo v mapě postavím tuto dlaždici, v závislosti, jaký směr zvolím a pak item, který má být vidět. Například sud s vodou. Ale pozor. U těchto itemů nesmí být v tiledatech nastaven flag Impassable. Viz obrázek. Tam vidíme, že bedna má impassable a water tub ho nermá. Postavím tedy water tube. Tímto můžeme postavit jakýkoliv předmět, který nás napadne. Tiledata se dají upravit, tak si stavař musí říct a zkonsultovat, co se dá použít. Například postele.

img

Pro CentrEd++ jsem upravil local data. V seznamu itemů jsou nyní vidět jak samotné dlaždice směrů, tak i přesunuté původní originální židle a lavice, u kterých jsem zablokoval ID pozice pro neviditelnou dlaždici. Zde také musím uvést, pro stavbu na CentrEdu+ budou jiné soubory artů, než pro logování do hry. Bude moudré si i udělat druhou verzi celé instalace UO, aby si to člověk nemusel pořád kopírovat sem a tam.

img

Stávající originální židle a jiné sedací itemy se staví normálně. Tento návod se týká pouze nových sedacích předmětů a předmětů, které budeme z originálních chtít použít pro sedání. Výjimku tvoří původní itemy, které jsem zablokoval pro neviditelnou dlaždici (Lavičky: 0x0B2C a 0x0B2D, Židličky: 0x0B56 až 0x0B59, Kulatá židlička: 0x0B5E). Dále, toto funguje pouze u multis a statiku. Na sphere skriptem to buguje. Ale pro sphere právě využijeme souboru multis.

Komentáře rss

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.